radioDANCE

לחצו כאן להאזנה     בקשות שירים

חדשות radioDANCE >>

עדן אטיאס ז"ל: הדאנס הישראלי מרכין ראש

עדן אטיאס, יוצר דאנס צעיר ומבטיח, נרצח היום (רביעי 13.11) בדקירות על ידי מחבל פלסטיני. אטיאס, רק בן 19 במותו השאיר אותנו עם שני קטעי דאנס מבטיחים. חברים בתעשיית הדאנס מספרים על הילד המוכשר והמפרגן, שכל עתידו היה לפניו.


תמונה של טוראי עדן אטיאס ז"ל

radioDANCE לא מרבה לעסוק באקטואליה הקשה שמקיפה את כולנו, בכל זאת המוזיקה היא מקום המפלט שלנו מהמציאות ומקשיי היום יום. היום השתנו כללי המשחק, כשבשעת בוקר נרצח בדקירות עדן אטיאס, חייל צעיר בן 19 מנצרת עילית, בעת שהיה באוטובוס בתחנה המרכזית בעפולה.

בטרם התגייס לצבא, אטיאס התחיל בהגשמת השאיפה שלו ליצור מוזיקת דאנס משלו. תעשיית הדאנס הישראלית, שאיתה עמד בקשר, זוכרת אותו כאדם חיובי, מפרגן ומוכשר, שכל עתידו היה לפניו. רבים מהיוצרים, המאזינים ואנשי התקשורת שעוסקים במוזיקה הזו מצאו את עצמם המומים היום למשמע הידיעה על מותו. חלקם כתבו סטטוסים לזכרו, ואחרים כתבו על קיר הפייסבוק שלו, שהפך כבר לקיר הנצחה לחייל ולמוזיקאי הצעיר.

היוצר אריק פוקס, תושב הצפון אף הוא כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו: "אני פשוט בשוק. היום הלך לנו כזה ילד חמוד, שאהב מאוד מוזיקה ורצה להתקדם בתחום ובכל זאת התגייס. נרצח היום בדקירות על ידי מחבל זבל באוטובוס בעפולה בזמן שישן, נקרע הלב לשמוע את זה. יהי זכרו ברוך". ל-radioDANCE הוא מספר: "הוא פירגן לכולם הרבה על המוזיקה, ועזרתי לו בדברים שהוא שאל, הוא רצה מאוד להתקדם בתחום. למרות זאת כשהגיע גיל הגיוס הוא אמר שהוא רוצה להתגייס לקרבי".

מתוך שיחה של עדן אטיאס עם חברו נצח בורקה

מתוך שיחה של עדן אטיאס עם חברו נצח בורקא

רבים מחבריו של עדן העלו לפייסבוק צילומי מסך של השיחות האחרונות שלהם. אחד מהם הוא מתן גינגה שבצילום שהוא העלה נראה עדן כמפרגן לקטע שיצר ומדרבן אותו להעלותו ל-YouTube. מתן כתב היום לזכרו: "לעולם לא חלמתי שככה אתה תיפרד ממני , מכולנו. אח גדול, היית הבן אדם הכי מצחיק שהכרתי, היית הבן אדם הכי מפרגן שהכרתי, לא מאמין ששבוע שעבר דיברנו והיום אתה כבר בשמיים, בטח מצחיק איזה מישהו – כהרגלך. אזכור אותך תמיד, תודה על כל מה שלימדת אותי. יהי זכרך ברוך".

בר ישראלי, יוצר צעיר שעמד בקשר עם עדן, שוחח איתנו היום. "עדן ואני היינו חברים בקבוצת פייסבוק בשם Rewind, שבה יוצרים ומפיקים צעירים משתפים קטעים שלהם ומסייעים אחד לשני. עדן תמיד פירגן, היה אכפתי ואדיב לכולם. היום בבוקר כשנודע לנו שהוא ההרוג בפיגוע, נכנסנו כולנו להלם עמוק. בהתחלה היינו בטוחים שמדובר בטעות, עכשיו מתחילים לעכל, מתחילים לנסות להבין איך להגיע ללוויה". ישראלי, חייל בעצמו, מספר שלא הצליח להמשיך בעבודתו וביקש לצאת להפסקה ארוכה. באשר למוזיקה שעדן יצר, בר מספר: "המוזיקה שלו טובה מאוד, והוא השקיע בה המון, נתן מעצמו בכל פעם שהוא רק יכל".


עדן אטיאס ז"ל ברמיקס לדויד גטה.

מי שעמד עם עדן בקשר היה איש רשת גימל איתן גור, שמספר שהיה אמור לארח אותו בחודש הבא באולפן ולהקדיש שעה מהתכנית למוזיקה שלו. "אנחנו חברים בפייסבוק, ואהבתי את המוזיקה שלו. קבענו שנתאם אירוח באולפן, עם קבוצת חברים. רק בשישי האחרון אירחתי חבר טוב שלו, עמרי כהן. לצערי אפילו לא הספקתי לבשר לו שהוא שובץ כבר לתכנית בחודש דצמבר". בפרופיל הפייסבוק שלו הבטיח גור: "נקים מפעל שינציח את זכרך. מרכינים ראש בצער וכאב עמוק".

תומר מרום, יוצר נוסף וחבר טוב של עדן, כתב היום: "בן אדם שאהבתי כמו אח, חבר יקר ובן אדם מדהים שנתן מעצמו 1000%. אני לא מאמין שהוא ההרוג בפיגוע הדקירה. קשה יהיה לקום ולהתאושש. אף פעם לא יהיו אנשים כמוך ולא יהיו, אני אזכור אותך לנצח".

עידו בוטבול, מאזין קבוע של הרדיו, כתב היום בפייסבוק שמותו של עדן פשוט לא נתפס. בשיחה איתנו הוא מוסיף: "המוזיקה חיברה ביני לבינו. מה שאני הכי זוכר ממנו זה את הצחוקים, הוא היה בן אדם מצחיק, וכמובן את הפירגון האינסופי שלו. עדן בחור זהב, חבר יקר, בן אדם הכי מצחיק ומפרגן שיצא לי להכיר."


עדן אטיאס וחי מלכה – קטע מקורי בשם "Stop!".

ברשת פייסבוק כבר נפתחה קבוצה לזכרו של עדן אטיאס ז"ל, בה כותבים חברים ומכרים את אשר על ליבם. אסתי ממן כותבת: "איך זה שאת הטובים בוחר אלוהים? עדן יקר, נסיך שלנו, לא שיחק לך המזל. רק לפני שבועיים התגייסת בגאווה וכבר נקבע לך הגורל, ילד יפה תואר עם חיוך שובה ולב מזהב, הייתה לי הזכות להכיר אותך ולבלות במחיצתך, תהא נשמתך צרורה בצרור החיים". עשרות אלפים הצטרפו לקבוצה שנפתחה לפני שעות אחדות.

radioDANCE משתתף בצערם של המשפחה, החברים, היוצרים והתעשייה כולה. 

הדפסת עמוד זה            

כתבות נוספות:


תגים: , .

כתבו תגובה:

תגובה אחת

  1. מוטי פוקס הגיב:

    אין מילים….יהי זכרו ברוך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

השאירו תגובה רגילה

— required *

— required *